Szczupaki na muchę!

Filmiki włoskiej ekipy Pike on Series zawsze robią na mnie wrażenie. Tym razem panowie pokazują jak się łowi Szczupaki na muchę. Jest to coś niesamowitego!
Metoda ta sprawdza się na płytkich wodach max 1,5 – 2m ponieważ mucha jest przynętą płytko chodzącą (ok. 0,5 m). Idealna na majowe Szczupaki, które szukają płytkich miejsc z nagrzaną wodą. Jest to czas ich intensywnego żeru, spowodowanego końcem energochłonnego tarła i wzrostem temperatury wody po zimie. Wolno poruszająca się migotliwa mucha imituąca mały, ledwo snujący się białoryb jest kąskiem, któremu żaden szczupak w tym okresie się nie oprze.
Widok ataku Szczupaka przynęty przy powierzchni robi wrażenie na najbardziej wybrednych łowcach. A teraz dodajmy sobie do tego specyfikę kija muchowego, który gnie się piekną parabolą po sam dolnik a kołowrotka używamy raczej jako magazyn sznura a nie narzędzie do holu ryby. Rybę holujemy „ręcznie”, co potęguje nasze doznania podczas łowienia. No i na koniec ta otoczka muszkarstwa, jest w tym jakaś magia. Jeśli jeszcze tego nie czujesz to gwarantuję Ci, że jeszcze poczujesz!

Related Posts

Leave a Comment


*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.